Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Karel Veliký František Lamač (rodné jméno), Carl Lamac (pseudonym), Ixyl (pseudonym), Ixyl – Karel Lamač a spolupracovníci (pseudonym) Filmografie. Ostře sledované vlaky . 1966 Zpívá. U pokladny stál... 1939 Režie. Slávko nedej se! 1938 Re ...

  2. www.csfd.sk › tvorca › 3222-karel-lamacKarel Lamač | ČSFD.sk

    Karel Lamač, muž řady profesí, ale především režisér, scenárista a herec, se narodil do rodiny lékárníka. Farmacii studoval, ale dal přednost filmové technice a umění. Natáčel filmové žurnály na frontách první světové války i u britské R.A.F. v době druhé světové války. Jako mladík se uplatnil v rolích ...

  3. www.fdb.cz › lidi › 20137-karel-lamacKarel Lamač - FDb.cz

    Karel Lamač. Životopis (biografie): Karel Lamač byl scenárista, herec, režisér a také vynálezce. Jeho otec lékárník, byl původně operní zpěvák. Mladý Karel studoval farmacii, ale také miloval umění, kterému se začal po studiích věnovat. S první filmovou práci se seznámil v Drážďanech.

  4. Karel Lamač (* 27. január 1897, Praha – † 2. august 1952, Hamburg, SRN) bol významná osobnosť českej kinematografie. Začiatky [ upraviť | upraviť zdroj ] Vyučil sa za lekárnika (rovnako ako jeho otec), omnoho viac ho však zaujalo umenie a ešte počas štúdia sa stal dirigentom filharmonického orchestra, neskôr začal vystupovať s ochotníkmi ako kúzelník.

  5. www.imdb.com › name › nm0412666Karel Lamac - IMDb

    Karel Lamac. Director: Wo die Lerche singt. Karel Lamac was born on 27 January 1897 in Prague, Bohemia, Austria-Hungary. He was a director and actor, known for Wo die Lerche singt (1936), Svejk na fronte (1926) and Eine Freundin so goldig wie Du (1930).

  6. 26. Jan. 2017 · Karel Lamač byl tak trochu Cimrman českého filmu. Nebo možná spíš Einstein. Zkrátka průkopník, který stál u všeho důležitého. Režiséra komedií s Vlastou Burianem si cenila celá Evropa. A jako svůdník neměl nouzi ani o milenky, podlehla mu i Lída Baarová, píše ve svém pátečním vydání týdeník 5plus2.

  7. Karel Lamač nakonec těžké nemoci ledvin podlehl ve věku padesáti pěti let 2. srpna 1952 v Hamburku, kde je i pochován. Pro dějiny československé kinematografie zůstává průkopnickou osobností, která se navíc výrazně prosadila i zahraničí, zejména v Německu.