Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Społeczeństwo otwarte – społeczeństwo, w którym polityka rządu podlega ocenie społecznej i zmienia się pod jej wpływem. U podstaw społeczeństwa leżą prawa jednostki i wolność stowarzyszeń, sprawy dotyczące społeczności nie są skrywane, a wiedza na ich temat jest ogólnie dostępna.

  2. Społeczeństwo otwarte i zamknięte Popper rozwinął też pojęcie społeczeństwa otwartego i zamkniętego wprowadzone przez Henriego Bergsona . Posługując się swoim podziałem teorii społecznych na prawdziwie naukowe i historycystyczne, stwierdził, że społeczeństwa, które są owładnięte wspólną teorią historycystyczną mają ...

  3. społeczeństwo otwarte, ang. open society, typ społeczeństwa, którego organizacja winna być oparta na niewymuszonym porozumieniu tworzących ją jednostek.

  4. Wiedza o społeczeństwie (często zapisywana skrótowo, i tak też wymawiana, jako WoS – forma zalecana przez poradnię językową PWN a także WOS i wos.) – przedmiot z zakresu edukacji obywatelskiej oraz edukacji z nauk społecznych obejmujący zagadnienia społeczne, polityczne, prawne i międzynarodowe.

  5. 18. Jan. 2024 · Społeczeństwo otwarte jest koncepcją rozwiniętą przez filozofa Karla Poppera, zakładającą, że otwarte społeczeństwo charakteryzuje się przezroczystością instytucji, szacunkiem dla praw jednostki oraz demokratycznymi wartościami. To społeczeństwo stawiające na dialog, partycypację obywateli i pluralizm ideologiczny. Wartości społeczeństwa otwartego.

  6. Społeczeństwo otwarte i jego wrogowie. T. 1. Karl Popper Wydawnictwo: Agora, Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Wielcy Filozofowie filozofia, etyka. 528 str. 8 godz. 48 min. Szczegóły. Inne wydania. Kup książkę. Książka jest wynikiem refleksji uruchomionej przez to przeżycie.