Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. hr.wikipedia.org › wiki › SrbijaSrbija – Wikipedija

    Vor 2 Tagen · Srbija je po Ustavu iz 2006. godine koji je najviši pravni akt, unitarna država (postoji samo jedna, centralna vlast koja je nosilac državnog suvereniteta), s višestranačkim sustavom, neposrednim izborima, garantuje poštovanje ljudskih i građanskih prava i sloboda, kao i podjelu vlasti (zakonodavna, izvršna i sudska).

  2. Vor einem Tag · Ideja istine i slobode, kao i ideja države i prava imaju svoju snagu jedino po vjeri u Boga Isusa Krista i u ljubavi Boga i bližnjega koju ostvaruju kršćani živeći svoju vjeru. Dakle: zajedništvo iz židovstva, grčke i rimske antike i kršćanstva je pozadina na kojoj i iz koje je proizašlo kroz dugih dvije tisuća godina povijesti ono što nazivamo europskim duhom, europskim ...

  3. 11. Mai 2024 · Većina medija u toj zemlji prenosi narativ o ratu koji zastupa izraelska vlada. Palestina je postala najopasnija zemlja za novinare na svijetu, a nazadovala je za samo jedno mjesto (157). Među zemljama je u kojima je stanje medijskih sloboda ocijenjeno kao veoma ozbiljno. Od oktobra 2023.

  4. Vor 2 Tagen · Ipak je to političko pravo, „sloboda“ da bira ili bude biran je za većinu pojedinaca samo neka formalna sloboda. Prava sloboda duha, duše, tela, praktičnog organizovanja po principima zakonodavnog uma, mora biti utemeljena na čistoj volji države i konkretnih pojedinaca.

  5. Vor 13 Stunden · Ta sloboda ni na europskom ni na hrvatskom prostoru nije ugrožena. Kad se kršćanske vrijednsoti pokušaju definirati u politici, mi smo ih na metafizičkoj razini poništili i možemo govoriti o mrtvom kršćanstvu”, objašnjava Vučetić za N1 .

  6. 24. Mai 2024 · Većina zemalja - ukupno oko 139 - formalno priznaje palestinsku državu. Tom broju bi mogla da se priključi i Slovenija, pošto je njena vlada donela odluku o priznanju nezavisne palestinske zemlje....

  7. 23. Mai 2024 · Srbija je najlošije rangirana među zemljama regiona, u kojima je sloboda izražavanja manje ograničena, prema oceni ove organizacije. Da li je osmočasovno radno vreme zastarelo? Najbolje rangirano je Kosovo, na 46. mestu, Crna Gora je na 48, BiH na 64, Albanija na 66. i Severna Makedonija na 68. mestu.