Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Najistaknutiji lijevi književnik, M. Krleža, odbio je normativnu koncepciju književnosti podređene obrani ideoloških ciljeva, zbog čega se sukobio sa zagovornicima socijalne književnosti.

  2. Vidi. Izvori. Vanjske poveznice. Književnost. »Literatura« preusmjerava ovamo. Za časopis, pogledajte Literatura (časopis). Književnost je sveukupnost pisanih predložaka, djela, dokumenata, spomenika jednog jezika, naroda, kulturnog kruga ili civilizacije. Književnost može značiti i kao umjetnost lijepih riječi.

  3. Stranice u kategoriji »Hrvatski književnici«. Prikazano je 200 stranica u ovoj kategoriji, od ukupno 821. (prethodna stranica) ( sljedeća stranica) (prethodna stranica) ( sljedeća stranica ) Kategorije: Književnici po državama. Hrvatski umjetnici. Hrvatska književnost. Skrivena kategorija: Pretrpane kategorije.

  4. Kategorija:Srpski književniciWikipedija. U ovoj kategoriji se nalaze književnici, književni teoretičari i istraživači, pisci, prevoditeljii i srodni djelatnici koji su djelimice ili u cijelom svom opusu pisali djela na srpskom jeziku, odnosno pisaca koja su za svoja djela (sva ili dio njih) izričito deklarirali da su napisana na srpskom jeziku.

  5. Početak. Klasična podjela. Lirika. Epika. Drama. Ostale književne kategorije. Književni rodovi su vrste književno-duhovna stvaranja. Klasična podjela umjetnička književnost je na tri književna roda: liriku, epiku i dramu. Svaki se rod dijeli na manje grupe, a one na pojedine književne rodove. Klasična podjela. Lirika.

  6. Ta književnost obuhvaća književnike koji su pisali na hrvatskom jeziku, koji su podrijetlom iz Bosne i Hercegovine. Ona uključuje i mnoge bošnjačke književnike, za koje mnogi tvrde da ne pripadaju hrvatskoj književnosti u Bosni i Hercegovini.

  7. Vladimir Đorđević ( Kragujevac, 5. avgust 1976.) srpski je dramski pisac, scenarista, reditelj, glumac, književnik, slikar, producent, kompozitor, preduzetnik, master muzički umetnik - muzičar u medijima. Biografija [ uredi | uredi izvor]