Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi.

  2. Liberalizm to koncepcja i postawa oparta na wolności i równości jednostek, a także doktryna polityczno-społeczna i ruchy związane z nią. Encyklopedia PWN wyjaśnia pochodzenie, rozwój i podstawy liberalizmu w różnych dziedzinach życia zbiorowego.

  3. Liberalizm to doktryna polityczna, która uznaje wolność za najważniejszą wartość. Dowiedz się, jak powstała, jak się rozwinęła i jakie są jej główne postulaty.

  4. Liberalizm jest jedną z głównych doktryn zachodniej filozofii politycznej. Jej podstawowe wartości są zazwyczaj wyrażane w kategoriach wolności i równości jednostki . To, jak należy rozumieć te dwa, jest kwestią sporną, tak że często są różnie odmieniane w różnych miejscach lub między różnymi grupami.

  5. Liberalizm to stosunek tolerancyjny lub kierunek polityczny lub ekonomiczny opowiadający się za wolnością jednostki lub mniejszości. Zobacz więcej definicji, synonimów i przykładów użycia słowa liberalizm w słownikach i poradach językowych PWN.

  6. Liberalizm to koncepcja i postawa oparta na wolności i tolerancji, dotycząca człowieka, społeczeństwa i gospodarki. Encyklopedia PWN przedstawia różne rodzaje liberalizmu, jego historię, zasady i znaczących przedstawicieli.

  7. liberalizm to postawa tolerancji wobec zachowań i poglądów innych ludzi, zgoda na różnorodność i pluralizm. Encyklopedia PWN to źródło wiarygodnej i rzetelnej wiedzy o liberalizmie i innych tematach.