Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Barwa (także kolor) – wrażenie psychiczne wywoływane w mózgu zwierząt, gdy oko odbiera promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzialnego. Główny wpływ na to wrażenie ma skład widmowy promieniowania świetlnego, w drugiej kolejności ilość energii świetlnej, jednak niebagatelny udział w odbiorze danej barwy ma ...

  2. Barwa, kolor – właściwość ciał materialnych określana przez następujące parametry: odcień, natężenie (jasność), nasycenie oraz czystość, odbierana jako subiektywne wrażenie zmysłowe przez receptory zmysłu wzroku, polegające na absorpcji różnej długości fal światła widzialnego; dla organizmów żywych oraz ich struktur ...

    • (18)
  3. Barwa to subiektywne wrażenie zmysłowe, powstające w wyniku działania bodźców wzrokowych na receptory zmysłu widzenia. Encyklopedia PWN wyjaśnia, jak określa się odcień, natężenie, nasycenie i czystość barwy, oraz jak powstają barwy prostą, zasadniczą, podstawową, dopełniającą i achromatyczną.

  4. Barwa dźwięku, tembr – cecha dźwięku, która pozwala odróżnić brzmienia różnych instrumentów lub głosu. Uzależniona jest od ilości, rodzaju i natężenia tonów składowych, ponieważ jest związana ze spektrum harmonicznym. Barwa danego instrumentu może zmieniać się nieznacznie w zależności od:

  5. Co to jest – Barwa? Słownik. Barwa to nic innego, jak zjawisko fizyczne, a jeszcze dokładiej swoiste doznanie, które odczuwane jest głównie za pośrednictwem wzroku. Niejednokrotnie określenie stosowane jest również jako wyznacznik koloru symbolizującego klub, stworzyszenie czy państwo.

  6. 23. Apr. 2020 · Można więc powiedzieć, że barwa światła to miara odcienia kolorystycznego promieni, które widzimy na co dzień. Światło może mieć różną temperaturę barwową, nawet to naturalne. Przykładem niech będzie to, że podczas zachodu słońca światło ma odcień pomarańczowy, a podczas zachmurzenia – niebieski.

  7. 1. Uczeń zna, rozumie i wykorzystuje w praktyce: 2) określa podstawowe elementy muzyki (rytm, melodię, harmonię, agogikę, dynamikę, kolorystykę, artykulację). Nauczysz się. definiować pojęcie: materiał dźwiękowy, pogłos; wymieniać nazwy zwierząt, które posługują się infra i ultradźwiękami. dostrzegać zjawisko pogłosu w pomieszczeniu.