Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Wolność. Ten artykuł dotyczy pojęcia filozoficznego. Zobacz też: inne znaczenia hasła Wolność. Wolność – brak przymusu, możliwość działania zgodnie z własną wolą. Sytuacja, w której można dokonywać wyborów spośród wszystkich dostępnych opcji. Rodzaje i aspekty.

  2. wolność. Historia. Literatura i sztuka. Nauki ścisłe. Biologia. Geografia. wolność. Encyklopedia PWN. wolność, jedno z podstawowych pojęć politycznych, mające również odniesienia filozoficzne, religijne i ekonomiczne.

  3. 9. Nov. 2023 · Definicja wolności; Liberalizm: Możliwość działania bez przymusu ze strony innych. Komunitaryzm: Wolność jako równowaga między prawami indywidualnymi a dobrem wspólnoty. Marksizm: Wolność poprzez brak klas i równy dostęp do zasobów. Eksistencjalizm: Wolność wyboru i tworzenia własnej esencji. Anarchizm

  4. jedno z podstawowych pojęć politycznych, mające również odniesienia filozoficzne, religijne i ekonomiczne. „wolność od”, wolność od przymusu, sytuacja, w której jednostka ma możliwość działania zarówno bez przeszkód, jak i bez nakazu ze strony innych.

  5. 1. «niezależność jednego państwa od innych państw w sprawach wewnętrznych i stosunkach zewnętrznych» 2. «możliwość podejmowania decyzji zgodnie z własną wolą» 3. «życie poza więzieniem, zamknięciem» 4. «prawa obywateli wyznaczone przez dobro powszechne, interes narodowy i porządek prawny» zgłoś uwagę. Zobacz więcej w naszym serwisie o "wolność"

  6. Idea wolności stanowi centralny problem europejskiego systemu prawnego. Na przestrze-ni dziejów przedmiotem ożywionej dyskusji była nie tylko definicja wolności, ale także jej podmiot, źródła, status czy relacje z innymi pojęciami. Wolność to jednak także in-dywidualna i społeczna odpowiedzialność. Stąd naturalny związek ...

  7. Filozofia wolności stanowi kontynuację Prawdy i Wiedzy [2], studiów epistemologicznych ujętych w pracy doktorskiej zaprezentowanej na Uniwersytecie w Rostocku w 1891 r., której głównym tematem jest myśl Kanta i jego kontynuatora, Fichtego. Przegląd myśli.