Yahoo Suche Web Suche

 1. Etwa 2.150.000 Suchergebnisse

 1. Suchergebnisse:
 1. Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ang. Alliance of Liberals and Democrats for Europe, fr. Alliance des Démocrates et des Libéraux pour l’Europe, ALDE) – frakcja polityczna w Parlamencie Europejskim VI, VII i VIII kadencji.

  • 2019
  • ALDE
 2. Partia Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy (ang. Alliance of Liberals and Democrats for Europe Party, ALDE Party) – europejska partia polityczna, działająca głównie na obszarze Unii Europejskiej, zrzeszająca ponad około 55 krajowych ugrupowań politycznych o profilu liberalnym.

 3. Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy – frakcja polityczna w Parlamencie Europejskim VI, VII i VIII kadencji. Powstała jako ponadnarodowe porozumienie zawarte w 2004 z inicjatywy dwóch europejskich ugrupowań politycznych: Partii Europejskich Liberałów, Demokratów i Reformatorów oraz powstałej tuż po wyborach do PE VI ...

 4. Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy Pragniemy silniejszej i stabilniejszej Unii Europejskiej dysponującej środkami, które pomogą rozwiązać najpoważniejsze problemy niepokojące obywateli Europy, a z którymi pojedyncze państwa członkowskie nie są sobie w stanie poradzić.

 5. Frakcja powstała w czerwcu 2019 [2] po wyborach do Europarlamentu z maja tego samego roku. Zastąpiła działającą od 2004 grupę pod nazwą Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, tworzoną przez ugrupowania związane z Partią Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy oraz Europejską Partią Demokratyczną.

 6. Frakcja powstała w czerwcu 2019[2]po wyborach do Europarlamentuz maja tego samego roku. Zastąpiła działającą od 2004 grupę pod nazwą Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, tworzoną przez ugrupowania związane z Partią Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europyoraz Europejską Partią Demokratyczną.