Yahoo Suche Web Suche

1. A special invitation – make a stylish entrance at your next event with our elegant edit. New arrivals every week. Explore the new season collections or shop bestsellers.

Suchergebnisse

1. Suchergebnisse:
  1. Vor 2 Tagen · Tirana nuk kishte forca të krijonte diçka në portën e të kuqve në fund, edhe pse Hadroi ktheu barazinë numerike në fushë me të kuqin e tij. Kështu, Partizani merr tre pikë që e mbajnë në ndjekje të vendit të dytë të Vllaznisë, ndërsa Tirana duhet të vazhdojë të djersijë për një vend mes katër më të mirëve.

2. Vor 2 Tagen · Përfundon pjesa e parë e derbit të kryeqytetit. Tirana është mposhtur nga Partizani në “Air Albania” me rezultatin minimal 0-1. Bardheblutë u ndëshkuan në momentin më të mirë të tyre, teksa po inicionte sulme drejt portës së Partizanit. Të kuqtë realizuan në minutën e 15 me anë të Maget Gueje.

3. Vor 3 Tagen · Tirana pëson mesatarisht 11.3 goditje drejt portës për ndeshje, edhe pse ka një sulm të mirë. Te Partizani është ndryshe, pasi ka mbrojtjen e tretë më të mirë në kampionat për numrin e goditjeve të marra. Lexo më tej: Përplaset Final 4: në derbi Tirana rrezikon të mbetet pa Europë, Vllaznia kërkon hakmarrje ndaj Egnatias

4. Vor 2 Tagen · E pabesueshme! Abazaj trondit traversën e Partizanit, topi përfundon në shpinën e Qirkos. Partizani ka shënuar golin e avantazhit përballë Tiranës në derbin që vlen për javën e 33-të të Kategorisë Superiore. Tirana ndëshkohet në momentin më të mirë të saj teksa po inicionte sulme drejt portës së Partizanit. Të kuqtë ...

5. Vor 3 Tagen · Tirana kryeson këtë statistikë, me mesatarisht 11.56 gjuajtje drejt portës për ndeshje, ndërsa Partizani me 11.21. Gjithashtu, bardheblutë kanë përqindjen më të lartë të guajtjeve në kuadrat, 38 % të tyre, ndërsa të kuqtë vijnë pas Tiranës me një saktësi prej 35 % të tentativave.

7. Vor 2 Tagen · Në minutën e 3-të shtesë, e majta e Maget gjeti të papërgatitur Kozin, duke bërë që Partizani me këtë fitore të renditet në vendin e 3-të me 54 pikë. Me këtë disfatë në derbi, Tirana është jashtë Final Four për momentin, pasi renditet në vendin e gjashtë me 46 pikë.