Yahoo Suche Web Suche

Suchergebnisse

  1. Suchergebnisse:
  1. Liberalizm (łac. liberalis – wolnościowy od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością. Liberalizm ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi.

  2. Liberalizm to polityczna doktryna, która promuje wolność jednostki, równość szans i ograniczoną władzę państwa. Zakłada, że każdy człowiek ma prawo do realizacji swoich celów, o ile nie narusza innych ludzi. Oferuje także ochronę praw mniejszości, równość szans i równość rynekową.

  3. Liberalizm to koncepcja o wolności, nieskrępowanej przymusie i otwartości na innych osób i zbiorowości, głosząca, że wolność jest nadrzędną i najpewniejszym źródłem postępu. Znajdź informacje o pochodzeniu, rozwinięciu i kontynuatorach liberalizmu, a także o jego zasadach, prawach i problemach.

  4. Liberalizm to stanowisko, które opowiadające się za zagwarantowaniem wolności jednostki, mniejszości narodowych, wyznaniowych itp. lub za zagwarantowaniem wolności podmiotów gospodarczych, zgodnie z definicją z PWN. Zobacz synonimy, przykłady użycia i podobne wyszukiwania na PWN.

  5. Liberalizm to jeden z głównych nurtów myśli społeczno-politycznej, który uznaje wolność rozumiana na wiele sposobów jako wartość najważniejszą. Dowiedz się, jakie są jego pochodzenie, jakie są jego zasady i jakie są jego rodzaje.

  6. Filozofia. Teorie i idee filozoficzne. Główni filozofowie. Zaktualizowano 18 stycznia 2020 r. Liberalizm jest jedną z głównych doktryn zachodniej filozofii politycznej. Jej podstawowe wartości są zazwyczaj wyrażane w kategoriach wolności i równości jednostki .

  7. Liberalizm to koncepcja o wolności, nieskrępowanej przymusie i pluralizmie, która dotyczy różnych aspektów życia zbiorowego. Znajdź informacje o liberalizmie ekonomicznym, społecznym, politycznym i etycznym, jego pochodzeniu, wpływach i odmianach w Encyklopedii PWN.